Ремонт машин

Оформление карт эскизов



Оформлення карти ескізів згідно ГОСТ 3.1105-84

 

В курсовому проекті з предмету «Ремонт машин» використовуються карти ескізів форми 8 (для формату А3). Вони приводяться на другому листі графічної частини формату А1, на якому вказуються чотири вибрані операції. Стандартний бланк карти ескізів форми 8 можна скачати з каталогу файлів даного сайту.

Для заповнення карт ескізів необхідно скласти план операцій (пункт 2.2 курсового проекту), вибрати з нього чотири операції, підібрати необхідне обладнання, ріжучий та вимірювальний інструмент (пункт 2.3 курсового проекту) і виконати розрахунок режимів обробки (пункт 2.4 курсового проекту).

На карті ескізів повинні бути показані габаритні розміри деталі (найбільша довжина та діаметр або ширина); розміри поверхонь, за які виконується закріплення деталі; умовні позначення зажимів, опор та установочних пристроїв (згідно додатку Н методичних вказівок до курсового проекту); розміри поверхні, що оброблюється по даній карті (вказується розмір, який отримується після обробки), шорсткість оброблюваної поверхні; назва операції та вибране технологічне обладнання. Поверхня, яка оброблюється за даною картою, наводиться лінією товщиною 1,5·S (1,5мм) і позначається числом в кружечку на виносці. Якщо на карті показані декілька переходів, поверхні нумеруються відповідно до плану операцій.

Ескіз деталі показується в положенні, яке вона буде займати під час обробки. Суміщення різних установів (позицій деталі на обладнанні) на одній карті не допускається. Деталь показується в тому вигляді, яка вона буде після обробітку. Допускається не показувати дрібні елементи деталі, які не оброблюються за даним ескізом і не використовуються при обробці. Кількість зображень повинна бути достатньою для безпомилкового виконання даної операції (на ескізі показують додатковий вид або виносний елемент)..

             Порядок розміщення карт ескізів на другому листі графічної частини:




 Приклад заповнення карти ескізів:



Поля для заповнення:

№ графи

Інформація

1

Прізвище розробника, перевіряючого, а також нормоконтролера (Н.контр. не заповнюється в КП)

2

Підписи відповідно розробника, перевіряючого, та  нормоконтролера

3

Дата підпису

4

Позначення організації - розробника

5

Шифр технологічної карти (ПК5.090239.номер_групи.номер_завдання.02.02)

6

Назва деталі

7

Номер листа

8

Кількість листів

9

Номер операції

10

Умовне позначення зажимного пристрою (трьохкулачковий патрон)

11

Позначення поверхні, яка оброблюється

12

Шорсткість поверхні 1 після обробітку

13

Найбільший діаметр деталі  (габарит)

14

Найбільша довжина деталі (габарит)

15

Назва операції

16

Тип і марка обладнання

 

Категория: Курсовое проектирование | Добавил: warrcan (22.02.2009)
Просмотров: 3769 | Теги: ремонт машин, Карты эскизов, оформление, чертежи | Рейтинг: 0.0/0